středa 19. září 2018

Domácí jitrocelový sirup

Udělejte si z nich domácí sirup , čaj či olej proti popáleninám. Něžné, fialové kvítky, které nádherně voní, patří k poslům jara. Vykvétají už v březnu a nabízí tělům unaveným po zimě velkou léčivou sílu. Když se o mne začne pokoušet nachlazení, jitrocelový sirup je jednou z prvních lahviček, po které sáhnu.


V článku najdete i další využití jitrocele, díky kterým se u vás v kuchyni zabydlí už. Koukněte se v našem video receptu, jak si doma jednoduše udělat nevařený jitrocelový sirup.

V ledničce nám vydrží celou zimu. Jitrocel kopinatý podporuje přirozené. Sladký sirup chutná dětem. Ovšem jitrocelový sirup není vhodný jen pro naše ratolesti, i když těm právě kvůli své sladkosti chutná, jeho skvělých účinků užívejte i vy. Všechny bylinkové sirupy, tedy i ten jitrocelový , je možné užívat nejen v době nemoci, ale i preventivně, protože posilují naši imunitu.


Přemýšlíte, jak si vyrobit jitrocelový sirup ? K čemu je vhodný jitrocelový sirup. Je to asi nejznámější způsob užití této bylinky.

Samozřejmě, že jitrocelový sirup na kašel lze koupit v lékárně. Nicméně dobu, kterou vám zabere cesta do lékárny a stání ve frontě, můžete věnovat velmi jednoduché přípravě lahodného domácího sirupu. Tmavý cukr či me lístky jitrocele, šroubovací sklenici a chuť do práce. Vyrobit si domácí jitrocelový sirup znamená mít jistotu, že v něm nebudou žádné barviva, chemické přísady, konzervační látky a aromata.


Budete tak mít jistotu, co se vám do těla dostane a také dobrý pocit, že si spoustu věcí, které se v obchodech prodávají, můžete vyrobit sami a být tak soběstační. Moje babička se musí otáčet v hrobě jestli to vidí My sice doma jitrocelový sirup doma neděláme, dělala ho babička s mamkou. DNeska už je pro mě pohodlnější si zajít do lékárny akoupit si stopkašel s jitrocelem a dalšíma bylinkama. Je to taky sirup , ale čistě bylinný a moc nám všem chutná. Kromě toho taky pomáhá a. Domácí meduňkový sirup.


Domácí jitrocelový sirup ,recept, návod na vaření,suroviny. Grilovací omáčka z plodů tamarindu je exotická a velmi chutná omáčka. Právě nyní je ideální čas pro sběr jitrocelových lístků. Jsou malé a plné života. Z kaše vylisujeme šťávu, přefiltrujeme ji, rozpustíme v ní g cukru a svaříme.


Rozlijeme do malých lahviček a po vychladnutí uchovávámev ledničce. Je tak jednoduchý, že se vyplatí, abyste si už teď do kalendáře poznačili, kdy máte jít v příštím roce jitrocel nasbírat. Užíváme lžičku, nanejvýš půl.

Citronový sirup naplníme do čistých a zahřátých sklenic, které dobře uzavřeme a uložíme na chladné, tmavé a suché místo. Domácí citronový sirup popíjíme kdykoli je chuť. V kombinaci s jinými léčivými rostlinami má jitrocel další úžasné vlastnosti.


Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky