U bylinných sirupů do nápojů je postup podobný jako při výrobě sirupu z ovocných šťáv. U sirupů podávaných na lžičce bývá poměr odvaru: cukru 1:a nepřidává se kyselina citrónová (například tymián, jitrocel, …). Na začátku prázdnin jsme dělali sirup z červeného rybízu a litrová láhev nám vydržela takřka celé prázdniny.
Z toho je vidět, že tento recept je velmi úsporný. Nevím, jak u vás, ale u nás vydrží láhev sirupu Jupí lesní plody nebo citron maximálně týden. Vynikající domácí sirup vhodný do limoná grenadin, na polévání dezertů, pudinků nebo zmrzlin.
Pasterizace v láhvi Naplnte čisté skleněné láhve s džusem a zavřete volně uzávěry, vložte je do zásobníku Paster, naplňte nádrž vodou na požadovanou úroveň a nastavte Paster na ° C. Nastavte časovač Paster na minut. Jakmile šťáva uvnitř láhve dosáhne požadované teploty, časovač začne odpočítávat. Menej sladky sirup: Na kg stavy pridame 9gr cukru a ziskame kg sirupu ( na kg sirupu odvazime 4gr cukru a 5gr stavy). Nezabudneme na primerane mnozstvo kyseliny citronovej.
Sirupy pripravene podla prveho navodu mozeme este za tepla (st) plnit do riadne umytych flias, ktore uzatvarame vyvarenou zatkou. Ostružiny (a jakékoliv výrobky z nich, tudíž i domácí sirup) působí preventivně proti rakovině, mají močopudné účinky, pozitivně ovlivňují fungování trávicího traktu, doporučují se při menopauze a jako přírodní přípravek proti stresu nebo duševní nerovnováze. Zuzana: Dobrý den paní Zuzano, já jsem včera dělala z ostružin marmeládu a jak píšete.
Kdyby měl někdo snazší návod na pasírování, určitě ho všichni uvítáme, ale já zatím žádný jiný neznám. Na zhruba l sirupu potřebujete asi velkých květenství, které operete pod tekoucí vodou a vyženete všechny broučky. Dá se použít i neopraný, to v zásadě nedoporučuji, omezíte tím množství pylu a ušetříte případnou alergickou reakci (kterou jsem si takto zkusila i já, coby naprostý nealergik, inu čeho je moc…). Pasterace (nebo také pasterizace ) je jednou z metod konzervace potravin, kterou vyvinul v polovině 19. Původně byla pasterace vyvinuta na objednávku francouzského válečného loďstva pro zamezení octovatění vína.
Protože jsme neměly hned čas na jeho výrobu, uchovaly jsme ho na mrazáku. To jsme netušily, že je to vlastně dobře. Dočetla jsem se, že plody aronie by měly přejít mrazem, neboť pak ztratí trpkost.
Nechat přejít mrazem aronii v. Letos jsme nechtěli nechat vše na poslední chvíli, jako loni při přípravě ostružinového sirupu , a tak vznikla rybízová šťáva. Recept je obdobný jako u ostružin. Z našich dvou keřů jsme sesbírali kg červeného a kg černého rybízu. Sirup je vyráběn teplou cestou ( pasterizace ) bez přidání vody, konzervantů, umělých barviv a sladidel. Obsahuje asi cukru, proto je extra hustý, s bezkonkurenčním poměrem ředěním 1:14.
Přirovnala by jsem sirup ke klasickému sirupu , který si většina z nás bude pamatovat z dětství. Doporučený poměr cl sirupu do 5ml vody, ozdobit plátkem citrónu, nebo limety. Metoda konzervace: pasterizace Neobsahuje žádné umělé konzervanty, ani barviva. Ostatně sirup z Jizerských hor je připravován poctivě, cukru je v jeho hmotnosti více než procent, vyrábí se ze speciálně šlechtěných odrůd černého bezu a zpracovává se za studena. Jako jediný má ve složení uveden i konzervant, totiž sorban draselný.
Užívajte až polievkové lyžice sirupu denne. Už po jednom alebo dvoch dňoch by ste sa mali začať cítiť lepšie. Ako je už v názve článku uvedené, tento staroveký recept vám pomôže uvoľniť uviaznuté hlieny z priedušiek či pľúc a odstrániť nepríjemný kašeľ. Pasterizace Průtokové pastery Pasterace se provádí průchodem nápoje deskovým pasterem a jeho krátkodobým ohřevem v pasterační sekci a následném pasteračním účinku ve výdržníku pasteru. Ohřev a chlazení se provádí směnou energie na desce pasteru, nízká energetická náročnost je dána především rekuperací a. Vůně a chuť sirupu nebo limonády z černého bezu symbolizují začátek léta.
Než keře rozkvetou, můžete ochutnat sirup z obchodu. Jen pozor na štíhlou linii. MF DNES otestovala čtrnáct sirupů a nápojových koncentrátů z bezových květů či s příchutí černého bezu. Moderní metody uchování potravin prostřednictvím chlazení, mrazení, konzervování nebo pasterizace tuto metodu téměř vytlačily z povědomí.
Ve skutečnosti se však jedná o nejzdravější způsob, jak uchovat potraviny bez konzervačních látek. Sušička není jen sezónní záležitostí pro sušení ovoce, zeleniny, bylinek, hub nebo dokonce masa.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.