Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout. V klíčku jsou ukryty nenasycené mastné kyseliny, které jsou zdravé, jsou v nich také kvalitní bílkoviny, vitaminy E, B, Ba enzymy. To v bílé mouce nenajdete. Pokud tedy chcete při hubnutí pečivo jíst, pak celozrnné. Pozor také na to, že celozrnné pečivo není dietnější.
Obsahuje více vlákniny, proto je vhodnější.
Pečivo tedy může být vícezrnné, ale přitom vůbec nemusí být celozrnné ! Světlé pečivo přestože je lépe stravitelné, není tak výživné jako pečivo z žitné nebo celozrnné mouky. Grahamové pečivo jméno dostalo po reverendu Sylvestru Grahamovi, který se postavil proti prosívání obilných surovin při výrobě bílé. Většinou se taky říká, že při hubnutí je vhodnější celozrnné pečivo. Taky to není úplně pravda. Opravdu nejlepší je pečivo střídat a jíst ho s mírou.
A co je ještě důležitější, hlídejte si s čím pečivo jíte. Co si na daný chléb mažete a hlavně kolik. To je pro hubnutí daleko důležitější.
Celozrnné pečivo pracuje s energií mnohem hospodárněji a pozitivně působí i na hladinu cholesterolu v krvi. Proto byste měli dávat přednost celozrnnému pečivu. Věděli jste, že bílé pečivo má zhruba vlákniny, zatímco celozrnné 8– ? Právě minimální množství. Celozrnné a obarvené pečivo - známé mýty Hubnutí Rady Nakupování Lucie 1. O celozrnném pečivu koluje tak velké množství mýtů, že mnoho lidí může být zmateno, co je vlastně a co není pravda. Nenechte se zmást tím, že energetická hodnota celozrnných výrobků je téměř stejná jaká je u podobných z bílé mouky.
Ať se nenechá nikdo poplést tím, že celozrnné pečivo má vyšší obsah tuku jako bílé a ovesné vločky ho mají z obilovin největší. Zde se šetření nevyplácí. Může obsahovat velmi malé množství celozrnné mouky (pokud vůbec) a tím pádem jeho vliv na hubnutí či zdravé stravování není žádný. Vyberte si raději celozrnné pečivo.
Zdravější variantou je celozrnné pečivo , obsahuje více vitamínů, stopových prvků a vlákniny, protože se mouka mele z celých zrn. Pečivo celozrnné – spojení příjemného s užitečným. Kvalita je prostě kvalita. Ale odrazí se na ceně, to je jasné.
Kdo chce žít zdravě, ten si připlatí. Při hubnutí se vřele doporučuje. Dej si pozor na jeho vzhled.
Může mít i světlou barvu, což tě může zmást. Odborníci na zdravou výživu a hubnutí jednohlasně doporučují konzumaci cereálií – to znamená i konzumaci tmavého, tedy celozrnného pečiva. Pokud nahradíte bílé pečivo celozrnným, uděláte jedině dobře.
Při nákupu si však dávejte pozor. Ne každé „tmavé“ pečivo je skutečně celozrnné ! Zatímco klasická bílá mouka, se vyrábí především z pšenice (až ), ze které se nedříve odstraní všechny nestravitelné části (plevy, otruby, klíček), celozrnná mouka se vyrábí mletím celých zrn. Když jsme si povídali o hubnutí a celkově o životě, přišla řeč i na stravování. A tu vyvstala otázka, jaký druh pečiva klučina jí. Jak jinak, výhradně bílé pečivo.
Je jasné, že pro hubnutí to určitě není moc vhodné. A tak jsme si povídali o celozrnném pečivu. A najednou se ukázalo, že nemůže jíst celozrnné. Dnes najdete celozrnné pečivo v každém obchodě. Ovšem ne vždy se jedná o to správné, ale pouze o bílé pečivo s přídavkem celozrnné mouky, aby bylo tmavé a vypadalo, jako celozrnné.
Vybírejte pouze to pečivo , u kterého víte složení. Nebalené volně prodejné celozrnné pečivo v supermarketech většinou nekoupíme. Ani vícezrnné pečivo , tedy to s mnoha zdravými semínky není vhodné. Během snižování váhy je nejvhodnějším pečivem, to z žitné, špaldové či pohankové mouky.
Knäckebroty, rýžové chlebíčky a suchary jsou při hubnutí také. Vůbec to tak není, ale je nutné si umět vybírat. Jak určitě víte, nejlepší jsou celozrnné výrobky. Dle mého názoru se jedná o převlečené zlo.
Všichni ho v posledních letech vyzdvihují do nebes a ono to. A to hlavně z důvodu, že se v souvislosti s celozrnným pečivem děje celá. Tím je bílé pečivo lehčeji stravitelné, ale jeho biologická hodnota je nižší než u celozrnných výrobků. Možná se cítíte fajn a splasklo vám břicho poté, co jste zapudili veškeré pečivo , ale možná se cítíte pod psa, pokud jde o vaši náladu.
Není divu: sacharidy – ať rafinované nebo celozrnné – zvyšují hladinu mozkového neurotransmiteru, totiž hormonu serotoninu, kterému se ne nadarmo říká hormon štěstí.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.