středa 2. května 2018

Jablečný mošt pasterizace

Ke spolehlivým postupům patří pasterizace , tedy zahřátí na určitou teplotu. Jablečný mošt si dělám podobně již 34let. Nechám ustát několik hodin aby se usadil kal a pak stáčím do litrových lahvy od vína(je to praktické) po sterilizaci lahve zazátkuji takto mi vydrží i dva roky. Přírodní cukr obsažený v moštu je vhodný i pro diabetiky, protože má příznivý poměr fruktózy, glukózy a sacharózy.


Cukr se rychle dostává do krve a je zdrojem potřebné energie, proto je jablečný mošt vhodným osvěžením při vyčerpání a únavě.

Nastavte časovač Paster na minut. Existuje jich veliké množství druhů, velikostí, chutí i barev. Jablka jsou snad našim nejznámějším ovocem.


Snad každý zahrádkář má na svém pozemku nějakou jabloň, občas dokonce s několika druhy naroubovaných odrůd. Nemělo by se zpracovávat žádné nahnilé a zkažené ovoce a pokud se objeví plíseň, nepomůže ani vykrajování. Bohemia mošt vzniká zpracováním ovoce a zeleniny, která s výjimkou zázvoru pochází výhradně z České republiky.


Naplnit za tepla až po okraj tak, aby nebyl v láhvi žádný vzduch, zašroubovat!

Osvědčená klasika - jablečný mošt. Mají vyvážený poměr cukrů a kyselin, mošt není nutné přislazovat a ani ředit vodou pro snížení kyselosti. PET láhve musí být pochopitelně naprosto čisté.


Na přípravu se používají zralá šťavnatá jablka s černými nebo už černajícími jádry. Z čerstvé jablečné šťávy (moštu), kterou získáte způsobem uvedeným v našem receptu, můžete připravit skvělý sirup. Proto, když používáte jablečný mošt (v malém množství), vzhled člověka se výrazně změní k lepšímu: kůže vypadá mladá, vlasy jsou zdravé a lesklé.


Tématické fráze: jablečný sirup domácí jablečný sirup recept jablečný sirup recept domácí jablečný sirup recept na jablečný mošt jablečný mošt recept jablecna stava z mostu recept na jablečný sirup jablečný sirup domácí jablečny sirup za studena jablečná šťáva z moštu recept sterilování jablečného moštu v. Je zkvašený jablečný mošt nějak zdravotně závadný? Přišel jsem na dobrý způsob, jak kvašení předejít. Důležité je plnit do lahví až po okraj. Znáte někdo ještě lepší způsob skladování moštu tak, aby co nejdéle vydržel? Ovoce je ze sadu ze Znojemska, který se nachází vedle viniční tratě U tří dubů ve Stošíkovicích na Louce.


Prvním krokem je kvašení (mletá jablka či jablečný mošt jsou vystaveny působení kvasinek, které fermentují cukry a mění je v alkohol). Druhým krokem je působení bakterií, které dále fermentují alkohol a dochází ke vzniku kyseliny octové, která tvoří hlavní účinnou látku jablečného octu. Nejpraktičtějším způsobem skladování pasterizované šťávy je její uchovávání v a litrových bag-in-boxech (čerstvě vylisovaná šťáva se plní do hrubších plastových obalů, které jsou uskladněny v praktické krabici).

Odměříme, zahřejeme zhruba na 70°C a přidáme cukr a kyselinu citrónovou. Zahřejeme na 85°C, plníme předehřáté láhve - vypláchnu horkou vodou, zavíčkujeme, položíme a necháme. Kromě klasických jablek se používají k výrobě i speciální jablka určená právě pro přípravu toho nápoje.


Výsledný jablečný mošt se pak nechá zkvasit, čímž se z cukrů vyrobí alkohol. Toho je v nápoji relativně málo, od až po alkoholu. Pasterizace znamená, že se mošt musí zahřát, ale ne vařit. C (což je šetrná pasterizace , při které vitamíny teplota z velké části nezničí) z malé rodinné moštárny ve Stvolnách u Manětína. NOVINKA - JABLEČNÝ MOŠT v BAG IN BOXECH.


PASTERIZOVANÝ, 1 JABLEČNÁ ŠŤÁVA. Stáčeno do BAG IN BOXU - sáček v krabici s výpustným ventilkem. Mošty plníme do 3l, 5l, 10l. Záruka měsíců od naplnění do BAG IN BOXU.


Správný jablečný ocet který má zachovány léčebné účinky není pasterizován a je lehce zakalený. Nahnědlý zákal je známka kvality, víme, že obsahuje prospěšné bakterie. Mošt je šťávou z ovoce, která se získá vylisováním. U džusů se z takové šťávy vyrobí koncentrát odpařením vody a později se z něj přidáním vody vyrábí džus. Do moštů a džusů se nepřidává žádný cukr navíc.


Tedy do těch stoprocentních. Pokud se nejedná o výrobek se s 1 obsahem ovoce, mluvíme o nektaru. Vyrábí se v balení litr, 2ml, litrů. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti.


Nadbytky moštu neprodávat, protože málokdy dostanete za něj přiměřenou cenu, a domácí mošt bez chemické konzervace je poklad v domě, jako npř. Neodkalený neprodáte, a okalovat je ho škoda. V zimě, když budou nemoci útočit, fairwall v podobě zdravé pochoutky příjde vhod.


Do mrazicího boxu bych jej asi nedával, mražením se uchování moštu prodraží.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky